II. Olympiáda základních škol

Sladká odměna

Hradečtí včelaři připravili II.ročník olympiády základních škol na téma „Včela a příroda“.Jedná se o soutěž tříčlenných družstev žáků pátých a šestých tříd hradeckých škol ve vědomostních a manuálních soutěžích. Ve vědomostní části soutěže zodpovídali testy , doplňovačky a osmisměrky na zadané téma, v manuální části soutěže dostali za úkol zhotovení svíček z včelího vosku a kompletaci včelích rámků na čas.

Olympiáda základních škol je součástí projektu „Včelařství součástí ekologické výchovy v Hradci Králové“. V rámci tohoto projektu podporovaného odborem životního prostředí magistrátu města Hradec Králové včelaři v tomto roce připravují pro žáky mateřských škol zhotovení a tisk pohádky „Malá včelí královna“, která se stane součástí souboru nazvaného „Včelí rojení“ s kterým pracují při výuce v mateřských školách od loňského roku. Pro žáky základních škol jsou včelaři připraveni pokračovat v besedách o významu včely pro přírodu a významu včelích produktů pro zdraví člověka.

II.ročník olympiády potvrdil, že soutěžící byli dobře připraveni, byli velice vyrovnaní zejména ve vědomostní části soutěže. A tak stejně jako v prvním ročníku o vítězství rozhodla manuální zručnost při sbíjení a drátkování včelařských rámečků. Po skončení soutěže obdržela všechna družstva ještě přířezy pro kompletaci úlků pro čmeláky a tak svou zručnost mohou předvést ve škole svým spolužákům.

Pro všechny soutěžící včelaři připravili sladké odměny, každý obdržel od včelařů sklenici medu, lízátka a bonbony s medem, dětské piškoty a sušenky. Každý účastník obdržel knihu a školní potřeby, vítězové navíc med s ořechy, medovou kosmetiku a flasch paměť 1 GB USB 2.0 pro přenos dat.

Výsledky II. ročníku olympiády

„Včela a příroda“

I. místo - ZŠ Štefanikova
Ondřej Šubr 6A, Veronika Prokešová 6A, Dominik Petr 6C

II. místo - ZŠ Jiráskovo náměstí
Veronika Čiperová 5A, Kateřina Lipavská 5A, Pavla Beránková 5A

III. místo - ZŠ a MŠ Kukleny
Jan Stránský 6A, Vladimír Hostinský 6A, Lucie Holíková 6B

IV. místo - ZŠ Úprkova
Kamila Kaplanová 5A, Mariana Hendrychová 5A, Matěj Skořepa 5A

V.-VI.místo - ZŠ Svobodné Dvory
Michal Syrový 5tř., Eva Prouzová 5tř, Jan Halberštát 5tř.

V.-VI.místo - ZŠ a MŠ J.Gočára
Štěpánka Mašatová 5A, Kateřina Mládková 5A, Dominika Ludvíková 5A

Fotogalerie

Fotografie z této akce naleznete zde >>

24.září 2008
jednatel ZO ČSV Hradec Králové
Jan Duben

Nahoru