Malá včelí královna – pohádka

Malá včelí královna“ je dojemný pohádkový příběh nejenom pro včelaře. Pojednává o malém chlapci, kterého včelí královna s pomocí kouzelníka Rudovláska, zakleje za ubližování včelám, ale i za jeho zlo, nadutost a nedobrotu v životě, v malého tvorečka jako jsou včely.

Bude odsouzen k práci a službě ve včelím království tak dlouho, dokud z jeho srdce nevyprchá všechna zloba a nenávist.

CSV

Prožije mezi včelami fantastický příběh a pozná, jak včely žijí.

Bude s nimi žít a pracovat a tak se naučí, jak včelky z nektaru dělají med, jak sbírají pyl z květů a pozná i skutečný život včel v úlu. ( v příběhu je to popsáno přesně tak, jak je to u včel ve skutečnosti).

V pohádce uzdravuje i zraněného lučního koníčka a udělá mnoho dalších dobrých skutků, tím se vysvobodí ze svého zajetí

CSV

Včelí královna mu opět vrátí lidský život a ponechala mu dar, navždy porozumět řeči včel, protože za dobu těžké služby ve včelím království si Otík získá srdíčka mnoha včel – zejména Jasmínky, malého včelího děvčátka.

Nakonec se stane kamarádem a ochráncem všech včelek a zvířátek.

Vyroste z něj správný a hodný kluk a později táta, který ctí přírodu a vše, co v ní žije.

Malá včelí královna“ ( text a ilustrace Olga Šindelářová ,vydáno v roce 2008) – pohádka má 135 stran, formátu A4, plnobarevné provedení, určeno pro děti předškolního věku a I. stupeň základní školy, jakož i všem babičkám a dědečkům, kteří čtou svým vnoučkům pohádky.

Pohádka je pokračováním omalovánek, paní Šindelářové, tato ji nabídla našemu včelařskému spolku do stránek naší osvěty, kterou děláme už od roku 2005 ve spolupráci s Pedagogickou fakultou Univerzity Hradec Králové a podporou magistrátu, pro mateřské a základní školy v Hradci Králové. Pohádku je možno ihned objednat:

Kontakt

Ing. Kupka Radim, mobil 776 100 321, info@vceliweb.cz

Cena

Kniha „Malá včelí královna“ v ceně 280,- Kč
v případě platby dobírkou cena celkem 373,- Kč
(cena + poštovné 77,-Kč, balné 16,- Kč)

Nahoru