Archív aktualit

Náměty odjinud

náměty ke změnám stanov

Projev předsedy na výroční členské schůzi dne 9.3.2012

Pro všechny, kteří se nemohli účastnit schůze osobně je zde k dispozici Projev předsedy na výroční členské schůzi dne 9.3.2013.

Výběrové řízení na pronájem úlů v Botanické zahradě léčivých rostlin UK Farmaceutické fakulty v Hradci Králové

podrobnosti k výběrovému řízení naleznete v příloze

PDF výběrové řízení

Projev předsedy na výroční členské schůzi dne 10.3.2012

Pro všechny, kteří se nemohli účastnit schůze osobně je zde k dispozici Projev předsedy na výroční členské schůzi dne 10.3.2012.

Návštěvy včelařů v Hradci Králové

Včelaři navštěvují školy a školky v Hradci Králové, kde pořádají osvětové přednášky na téma „Včely a jejich význam pro přírodu a lidi“. Jednou z takových přednášek byla návštěva Speciální základní školy a Praktické školy Hradecká 1231, Hradec Králové.

PDF Postřehy dětí

Projev předsedy na výroční členské schůzi dne 5.3.2011

Pro všechny, kteří se nemohli účastnit schůze osobně je zde k dispozici Projev předsedy na výroční členské schůzi dne 5.3.2011.

Nové nařízení Krajské veterinární správy pro Královéhradecký kraj pro rok 2011

Toto nařízení stanovující mimořádná veterinární opatření při výskytu a k zamezení šíření nebezpečné nákazy varroázy včel, je závazné pro všechny chovatele včel ve všech katastrálních územích Královéhradeckého kraje, organizované i neorganizované v Českém svazu včelařů, o.s..

Šance na dotace i pro menší včelaře

Až dosud byla pravidla na získání dotací od Krajského úřadu Královéhradeckého kraje nastavena spíše pro větší včelaře nebo ty, kteří by chtěli založit profesionální provoz.  Nyní by bylo možné uspokojit i ty, kteří chtějí vyměnit i pár úlů. Více v sekci Dotace a granty.

Krajské granty pro rok 2011 vyhlášeny

7. února 2011 byla Královéhradeckým krajem vyhlášena výzva pro oblast životního prostředí a zemědělství, do které se mohou zapojit i včelaři. Doplňující informace naleznete v sekci Dotace a granty.

Členská schůze leden 2011

Dne 22. ledna se uskutečnila první členská schůze ČSV o.s., ZO Hradec Králové a sběr měli. Na schůzi mj. proběhla přednáška přítele Sedláčka z Bučovic na téma Nemoci včel a racionalizace. Ve fotogalerii naleznete několik fotografií z prezentace.

Dožínky 2009

Vážení přátelé,

dovolte abych Vás pozval na Dožínky. Více informací naleznete na zde.

Je na čase zhodnotit průběh letošního včelařského roku

Ty brďo, krédem tohoto roku byla vláha a té letos bylo požehnaně. Letošní rok byl, co se týče výnosu medu podprůměrný. Suchý květen udělal své, přesto ale alespoň řepka nezklamala. První týden sice propršel za nízkých teplot a tak včely využily alespoň těch dalších 14 – 20 dnů. Pak v červnu nastaly bouřky každodenně a ponejvíce odpoledne. Dopoledne si včely jakž takž něco donesly pro svoji obživu. Chov matek se moc nedařil. O tom by mohli zde povyprávět ti, co je chovají na výdělek. Červenec opět nezklamal s bouřkami a důsledek je ten, že každodenní lijáky veškeré mšice spláchly a je vymalováno. Takže dnes je asi třetí den, kdy se počasí jaksi umoudřilo. Jenže pro nás včelaře je už pozdě. Včely začínají vyhánět trubce a vytahovat i jejich plod. Lípa, i když letos měla vláhy dost a mohla něco dát, nedala, a odkvetla bez užitku jen nám zavoněla na pozdrav. Takže nečekejme na sv. Annu, letos je to všechno dříve. Za měsíc jsou žně a přísloví nám říká, sekáči na pole a včely z pole. Včelaři jsou lidé, kteří mají vždy naději ve svá včelstva, jinak by je nechovali. Takže co není letos, může být napřesrok. V tom mají velkou pravdu, mají lásku ke svým včelám, a pokud ony mohou, mnohonásobně to svému chovateli vynahradí. Dnes včela nemůže přežít bez svého včelaře, a proto chraňte si své včely a mějte je rádi a starejte se o ně.

František Rousek
Včelař a pokladník ZO

10.července 2009
Foto výboru ZO při plánování podzimního léčení a distribuci Gabonu  PA 92 Foto výboru ZO při plánování podzimního léčení a distribuci Gabonu  PA 92

Okresní včelařský den v Hradci Králové 2009

Vážení přátelé,

přijměte, prosím, naše pozvání na letošní Okresní včelařský den v Hradci Králové (viz příloha), pořádaný ve spolupráci se SOŠ veterinární. Včelaři – zvlášť funkcionáři základních organizací ČSV – si jistě nenechají ujít především odborný výklad tajemnika svazu MVDr. Perourku CSc..
Těšíme se na vás. OV ČSV, o. s., Hradec Králové

8. 3. 2009 – Pozvánka na členskou schůzi se seminařem př. Kolomého

PDF PDF (60kB)

7. 2. 2009 – Výroční členská schůze ČSV o.s., základní organizace Hradec Králové

PDF PDF (96kB)

Plán práce základní organizace pro rok 2009

PDF PDF (22kB)

Dožínky 2008

Vážení přátelé,

dovolte abych Vás pozval na Dožínky. Více informací naleznete na zde.

II. olympiáda základních škol

Více informací naleznete zde >>

Okresní včelařský den v Hradci Králové 2008

Vážení přátelé,

přijměte, prosím, naše pozvání na letošní Okresní včelařský den v Hradci Králové (viz příloha), pořádaný ve spolupráci se SOŠ veterinární. Včelaři – zvlášť funkcionáři základních organizací ČSV – si jistě nenechají ujít především odborný výklad přítele Evžena Báchora z Pardubic.
Těšíme se na vás. OV ČSV, o. s., Hradec Králové

Nahoru