Nabídka publikací

Nabízíme následující publikace, které jsou určeny k porozumění  a upevnění vztahu k přírodě, života na Zemi, posílení znalostí o životě jednoho druhu z říše hmyzu Včely medonosné. Seznámení dětí, mládeže i široké veřejnosti se včelařením.

 • BLATNÍKOVÁ, Kateřina. Včela medonosná: z lesa do úlu: výukový text a pracovní listy pro žáky 2. stupně základních škol. Hradec Králové: Český svaz včelařů, z. s., základní organizace Hradec Králové, 2017, 48 s., 40 výukových karet.

  Kniha může být velikým přínosem nejenom dětem včelařských kroužků, ale hlavně žákům i učitelům základních škol. Obsahuje tři části. První část je seznámení se se včelami z hlediska anatomie, morfologie a vývoje jednotlivých etap včelího života. Druhá část obsahuje pracovní listy (hledání chybných údajů v textu, přesmyčky, křížovku, různé doplňovací otázky aj.) a třetí část jsou výukové karty pro práci s dětmi.
  Ukázka1, ukázka2

  Cena 265,- Kč
 • BLATNÍKOVÁ, Kateřina. Včela medonosná: výukové karty pro žáky základních škol. Hradec Králové: Český svaz včelařů, z. s., základní organizace Hradec Králové, 2017, 19 karet.

  Samostatné výukové karty navazující na publikaci Včela medonosná: z lesa do úlu.
  Ukázka

  Cena 99,- Kč

 • HORNÁČKOVÁ, Vladimíra. Včelka a příroda: inspirace k projektování v mateřské a základní škole. II. aktualizované vydání Hradec Králové: ISBN 978-80-260-9635-1

  Odborná publikace určená pedagogům, vychovatelům, studujícím pedagogických škol a dalším, kterým přinese informace a impulzy k hravým činnostem v projektu, integrovaném tematickém celku ve výchově a vzdělávání.
  Ukázka

  Cena 190,- Kč

 • ŠINDELÁŘOVÁ, Olga. Malá včelí královna. Hradec Králové: Český svaz včelařů, o. s., základní organizace Hradec Králové, 2008, 134 s. ISBN 978-80-903646-4-6.

  Pohádková knížka s příběhem postaveným na životě včel v úlu a polepšení se jednoho zlobivého kluka.
  Ukázka1
  , ukázka2

  Cena 280,- Kč

 • Včela medonosná (Apis mellifera L.). Hradec Králové: Český svaz včelařů, o. s., základní organizace Hradec Králové, 2010, 1 list A3 (plakát).

  Plakát vhodný k zalaminování a možnosti pověšení na stěnu třídy se základními informacemi o včelaření.
  Dárek k objednaným publikacím zdarma.

Tyto publikace nabízíme všem nejen pro osobní využití, ale například k zakoupení pro včelařské kroužky, mateřské i základní školy v místě bydliště. V případě zájmu napište své požadavky na e-mail zohradeckralove@vcelarstvi.cz nebo zavolejte na mobil 776 100 321 (Ing. Kupka).


Nahoru