Vceliweb.cz
AktualityZdravotní komiseO spolkuPublikaceArchivVčelyKontakty
Vítejte na stránkách
královéhradeckých včelařů
Český svaz včelařů, z.s.,
základní organizace Hradec Králové

Archiv 2017Členská schůze 21.1.2017 a přednáška Ing. Pavla Cimaly (šlechtitel chovu včely kraňské) Chov včelích matek - šlechtitelská prácePř. Hypš informoval členy o proběhlé akci sázení stromků a vrb - velice děkujeme za tuto aktivitu.
Dále informoval spolu s př. Heřmanem o připravované akci Včelí louka - semínka z Osevy Choceň (1 kg 40 druhů semínek po 4 g), správné výsevy osiva jetelovin, jednoletek, dvouletek v dubnu/květnu. Členům nabídli i rouby nekolika druhů vrb (košařské, apeninské a nachové). Cílem této akce je rozšíření ploch medonosných rostlin na pozemcích členů našeho spolku.


Kurz léčení včel pro úsekové důvěrníky s účastí veterinárního lékaře a učitele včelařství Eduarda Dvořáka dne 18.2.2017


Výroční členská schůze 4. 3.2017, přednášející Martin Kobliha - přednáška Nové technologie v pokrokovém včelařeníMedobraní na veterině 28.6.2017 - osvětová akce pro děti a veřejnost na téma včely a včelaření a rovněž program veterinární školy a Lesů ČR, dostavilo se cca 600 dětí. (2. ročník včelařských dnů pro školy a veřejnost)
Na tento den jsme pozvali žáky mateřských i základních škol z Hradce Králové i širokého okolí, aby si osladili konec školního roku. Rovněž byla zvána i veřejnost.
Jak my včelaři, tak studenti se svými učiteli z veterinární školy jsme připravili bohatý program: vytáčení medu v medometu a jeho ochutnávání. Vzhledem k vyhlášenému morovému pásmu jsme museli tento bod programu poupravit. Dětem jsme předvedli vytáčení rámkův prázdném medometu, zato však si všichni pochutnávali na medové pochoutce. Vystavili jsme úly a včelařské pomůcky, nechyběli demonstrační skleněné úly, povídali jsme o životě včel. Děti si vyzkoušeli vědomostní soutěž, shlédli ukázku vyšetření včel v laboratoři. Byl připraven program Lesů ČR "Les ve škole - škola v lese". Zároveň proběhl Den otevřených dveří SOŠ veterinární, ukázky školou chovaných zvířat, králičí hop, agility. Studenti připravili i divadelní představení Nezbedná pohádka.
Na závěr si všichni pochutnali na třešních a na moučníku se třešněmi, který upekly paní kuchařky z veterinární školy.
Pokládáme tuto akci za velice zdařilou.


Medové slavnosti na Hrádku u Nechanic - 1.7.2017 - 1. a opravdu pěkný a povedený ročník, kterého jsme se spolu s organizátory z Nechanic zúčastnili. Na tuto akci včelařů přišlo cca 1850 návštěvníků


Vydali jsme publikaci Z lesa do úlu, kterou napsala a ilustrovala naše členka Kateřina Blatníková. viz


V květnu 2017 - výskyt moru včelího plodu na území Hradce Králové a okolí.
S D Í L E T   N A :

Kontakty


Český svaz včelařů, z. s., základní organizace Hradec Králové
Na Obci 460
503 02 Předměřice nad Labem
Telefon: 776 100 321
E-mail: zohradeckralove@vcelarstvi.cz
IČ: 64809561
Číslo účtu: 157 791 752/0300

Ing. Radim Kupka
Předseda
776 100 321, zohradeckralove@vcelarstvi.cz

Petr Burián
Jednatel
603 225 893, zohradeckralove@vcelarstvi.cz


Další kontakty >
Kontaktujte nás:Odeslat